Łódź na weekend

Pozostałe wydarzenia:

Łódź - centrum Polski, miasto z historią filmu i przemysłu, najbardziej kreatywne z wszystkich miast. Co zwiedzać w Łodzi? Podpowiadamy i opisujemy 5 najciekawszych miejsc tego miasta! 

 Co warto zobaczyć w Łodzi? Jakie atrakcje Łódź ma dla turystów? 

Łódź to miasto niedocenione i nieodkryte - spędź weekend w Łodzi i odkryj ją na nowo! Przygotowaliśmy dla Ciebie jedne z najciekawszych atrakcji naszego miasta. 

  1. Ulica Piotrkowska i jej podwórza 

Najdłuższy deptak w Europie, najbardziej atrakcyjna ulica naszego miasta. Ulica Piotrkowska to serce Łodzi. To właśnie tutaj odbywają się najciekawsze wydarzenia, znajduje się najwięcej restauracji, kawiarni i ciekawych miejsc. Ulica Piotrkowska to także słynna Aleja Gwiazd, Galeria Wielkich Łodzian, magiczne podwórza (koniecznie odwiedźcie Pasaż Róży przy Piotrkowskiej 3), i piękne historyczne kamienice! Na początku deptaka - Placu Wolności pamiętajcie o Muzeum Kanału Dętka, na końcu zaś koniecznie zajrzyjcie na OFF Piotrkowska.

Ulica Piotrkowska to obowiązkowy punkt podczas weekendu w Łodzi. 

Pomysł na weekend w Łodzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale Łódź to nie tylko ulica Piotrkowska...

       2. Księży Młyn

Czyli miasto w mieście. Co to takiego? Osiedle dla pracowników fabryki Karola Scheiblera. Ten zespół fabryczno-mieszkalny był największym i najbardziej imponującym obiektem w XIX wieku. Dziś wpisuje się na listę najciekawszych atrakcji architektonicznych. 

Jest wyjątkowym punktem na mapie Łodzi - to właśnie tutaj swoje pracownie mają artyści i rzemieślnicy. Na Księżym Młynie znajdują się restauracje i kawiarnie, odbywają się tam także kiermasze, warsztaty oraz koncerty. 

Weekend w Łodzi - Księży Młyn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    3. Muzeum Kinematografii

Czyli jeden z obowiązkowych punktów filmowej Łodzi! Wyjątkowe eksponaty - fotoplastykon, a także rekwizyty z kultowych filmów polskich. Wystawy stałe w Muzeum przybliżają filmową historię Łodzi, wystawy czasowe natomiast opowiadają o sylwetkach postaci filmowych. 

    4.  EC1 

Czyli największe Centrum Nauki i Techniki, a także Planetarium w Europie Środkowo - Wschodniej. Oferta EC1 skierowana jest zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Sprawdźcie to miejsce koniecznie i bawcie się dobrze! 

    5. Muzeum Sztuki Nowoczesnej 

Interesuję Cię sztuka nowoczesna? A może wolisz sztukę dawną? Muzeum Sztuki w Łodzi to miejsce idealne dla Ciebie! 3 nowoczesne oddziały, które prezentują największe dzieła sztuki nowoczesnej i sztuki dawnej (Muzeum Pałac Herbsta). 

Odział I - MS1 znajduje się na ul. Więckowskiego 36. To w tym oddziale znajduje się słynna Sala Neoplastyczna.

Odział II - MS2 znajduje się na ulicy Ogrodowej 19. 

Odział III - Muzeum Pałac Herbsta z kolekcja sztuki dawnej.

Łódź na weekend - Muzeum Sztuki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komfortowy nocleg w Łodzi

Podczas pobytu w Łodzi zapraszamy do naszych komfortowych apartamentów przy Kopernika 65. To idealna alternatywa dla hotelu w Łodzi. W każdym naszym apartamencie znajduje się w pełni wyposażony aneks kuchenny. Kamienica, w której się znajdujemy posiada zamknięte podwórze i bezpieczny, monitorowany parking. 

Do zobaczenia w Łodzi! 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij