MAJÓWKA W ŁODZI

Remaining events:

Serdecznie zapraszamy do spędzenia czasu w długi weekend Majowy w Łodzi.

Czeka na Państwa wiele ciekawych spotkań, koncertów... a w naszych Apartamentach Aurora czeka na Państwa komfortowy nocleg.

Przedstawiamy Państwu wybrane wybrane atrakcje :
 

MAJÓWKA W ŁODZI

 

 

Zielona Łódź
Koncert w Altanie
Inauguracja sezonu muzycznego w łódzkich parkach.
Zapraszamy o godz. 16.00 do Parku Źródliska I na pierwszy w tym sezonie Koncert w Altanie.
Wykonawcy:
Orkiestra Kameralna POLISH CAMERATA
Aleksandra Drzewicka - sopran
Marek Głowacki - dyrygent
W programie utwory:
J. Straussa, J. Offenbacha, A.L. Webbera, F. Lehara, W.A. Mozarta.

Kiedy: Niedziela 30 kwietnia godz.16:00

Gdzie: Parku Źródliska

 

 

Ogród Botaniczny i Palmiarnia
Ogród Botaniczny jak co roku zaprasza na "Wystawę tulipanów"
w Palmiarni natomiast będzie można zobaczyć wystawę fotograficzną "Wiosna w magnoliowy gaju",

Palmiarnia będzie otwarta codziennie z wyjątkiem poniedziałków w godz. 10.00-18.00 (kasa do 17.30).
Ogród Botaniczny w godz. od 9.00 do 20.00 (kasy biletowe czynne do godz. 19.00).

 

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi Sp. z o.o.
30.04.2017 r. w godzinach 11.00-15.00 zapraszamy do łódzkiego ogrodu zoologicznego na wydarzenie z okazji Światowego Dnia Tapira.
W programie tort dla naszych podopiecznych, rozmowy z opiekunami tapirów oraz możliwość skorzystania z usług fryzjerskich, które będą wykonywane przez uczniów fryzjerstwa z Zespołu Szkół Rzemiosła w Łodzi.
Impreza będzie się odbywać przy pawilonie Ameryki Południowej.

Kiedy:30.04.2017 r. w godzinach 11.00-15.00

Godziny otwarcia Zoo : LATO (01.05 – 31.08): 9.00 – 19.00

 

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
11. Festiwal kontakt-improwizacji "FRU Festiwal"
W programie FRU#11: warsztaty (kontakt improwizacja, tango+kontakt, aikido+kontakt, yoga ashtanga, „fizyczny poranek”),
JAMy (z muzyką i śpiewem na żywo, podróż po różnych barwach, KARDIO JAM, FRU#11 Party JAM),
laboratorium (komunikacja: tancerze-muzycy, ciało-instrument-głos), wieczory performance (prezentacja spektaklu, scena uczestników), liczne niespodzianki! :)
Organizator: KIJO
Partnerzy: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Fabryka Sztuki, Teatr CHOREA

Kiedy: 30 kwietnia-3 maja

Adres: Zachodnia 54, 90-403 Łódź

Telefon: 42 633 26 41

 

Muzeum kanału "Dętka" na pl. Wolności po zimowej przerwie od soboty 28 kwietnia znów dostępne jest dla zwiedzających.

Muzeum czynne jest w czwartki i piątki w godz. 11–19 oraz w soboty i niedziele od godz. 12 do 20. W majowy weekend dodatkowo obiekt otwarty będzie we wtorek i środę.

Od 1 do 6 maja kanał zwiedzać można w godz. 12–20.

Wejście do "Dętki" odbywa się w grupach 10-osobowych co pół godziny.

 

Zwiedzanie Muzealnej Zajezdni Brus W sobotę łodzianie będą mogli odwiedzić zabytkowy obiekt przy ulicy Konstantynowskiej 115. Drzwi otwarte w Zajezdni Muzealnej Brus odbędą się w godzinach od 12.00 do 18.00. Tradycyjnie udostępniona zostanie największa w mieście kolekcja zabytkowych tramwajów. Odwiedzający będą mogli zobaczyć wagon Herbrand VNB-125 z 1898 roku oraz wagon Konstal 2N1 z 1950 roku (do nauki jazdy). Nie zabraknie także historycznych autobusów.

 

Wegetariańskie jedzenie uliczne. Majówkę z wegetariańskimi przysmakami organizuje w niedzielę strefa Piotrkowska 217. To pomysł dla tych, którzy nie lubią kiełbas z grilla.Wege Festiwal to odmiana popularnego wśród Łodzian Street Food Festiwalu. W niedzielę w strefie Piotrkowska 217 (ul. Piotrkowska 217) pojawią się stoiska oraz barobusy z wegetariańskimi przesmakami. W godzinach od 11 do 18 sprzedawać będą tutaj bezmięsne przekąski z całego świata. Kupimy między innymi burgery, grillowane warzywa, pierożki na parze, hummusy, domowe pierogi, przetwory, dania kuchni indyjskiej, arabskiej, sery na ciepło, pieczone kasztany, a na deser brownie, baklava, lody i kawy. Obecność zapowiedziały znani i lubiani w Łodzi wystawcy. Ofertę zaprezentują między innymi: Ottomańska Pokusa, Coffee Runner, Przystań w Ortakoy, Coffee Moment, Zakręcony Wege Obiad, Zjadliwości, Zielony Talerz, Vegushka, Cookentails, Bacówka Wójcizna, Specjały Domowe, Slow Food Eat Good, Pan Kasztan, Jaffa - hummus & other stories, Parowóz czy Gorące Kawałki. Oprócz wegetarian coś dla siebie znajdą również osoby na diecie bezglutenowej i alergicy. Wstęp do strefy Piotrkowska 217 jest wolny.

 

Piknik patriotyczny na Dzień Flagi Poniedziałek, 2 maja, obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej a także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Z tej okazji Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego zaprasza na piknik patriotyczny. Piknik odbędzie się w poniedziałek przy ulicy 6 Sierpnia 92 w godzinach od 10 do 17. W tym czasie na terenie centrum będzie można oglądać sprzęt wojskowy, broń strzelecką, pojazdy wojskowe i strażackie. Będzie też nauka udzielania pierwszej pomocy, bezpłatne badanie ciśnienia i poziomu cukru, a także wojskowa grochówka. Uroczyste wciągnięcie flagi na maszt odbędzie się o godzinie 11.30, natomiast w godzinach od 12.30 do 13 strażacy zaprezentują pokazy ratownictwa. Od godziny 13 występować będą zespoły: Contra Mun-dum, M.A.T., Paweł & Ania, Pętla Ósemki, Twierdza Pamięć, chór Wołyńskie Słowik, Jerzy Bożyk & Maciek Strzelczyk i inni. Wstęp na piknik jest bezpłatny.

 

 

 

ŻYCZYMU UDANEJ ZABAWY !

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close