Deep Purple: 'The Long Goodbye Tour' 23.05.2017

Remaining events:

Legenda rocka, zespół Deep Purple, przyjedzie do Polski w maju 2017, żeby zaprezentować publiczności materiał z nowego krążka "inFinite" i ... powiedzieć 'do widzenia'. Trasą "The Long Goodbye Tour" muzycy żegnają się ze sceną, więc będziemy ich w Polsce podziwiać ostatni już raz!

Całe to wydarzenie odbędzie się w Atlas Arenie, ul.Bandurksiego 7 - 23 maja 2017 godzina 20:00.

Deep Purple – brytyjska grupa rockowa. Grupa powstała w Hertfordshire w 1968 początkowo pod nazwą Roundabout w następującym składzie: Ritchie Blackmore, Jon Lord, Nick Simper, Ian Paice oraz Rod Evans. Wspólnie z Led Zeppelin i Black Sabbath jest uważana za pioniera hard rocka i heavy metalu, chociaż niektórzy członkowie zespołu uważają, iż ich muzyki nie da się ściśle zaszufladkować do konkretnego gatunku[5]. Do swojej twórczości zespół często włączał pierwiastek muzyki poważnej, blues rocka, popu i rocka progresywnego[6]. Deep Purple został odnotowany w księdze Rekordów Guinessa, jako „Najgłośniejszy zespół świata"[7]. Jak do tej pory, nakład ze sprzedaży wydawnictw muzycznych formacji sięgnął liczby 100 milionów płyt na całym świecie[8][9][8][10][11]. Deep Purple zajął 22. miejsce w rankingu VH1's Greatest Artists of Hard Rock[12]. Jeden z pierwszych i najbardziej wpływowych zespołów grających hard rock. W 2016 zespół został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame[13].

W trakcie swojej działalności zespół przeszedł wiele zmian personalnych, zaś w latach 1976-1984 był rozwiązany. Największy sukces odniósł drugi skład zespołu, zwany Mark II w skład którego wchodzili: Ian Gillan, Ritchie Blackmore, Roger Glover, Jon Lord i Ian Paice[14]. Ta linia była aktywna od roku 1969 do 1973, następnie od 1984 do 1989 i ponownie w 1993, gdy to współpraca na linii Blackmore-reszta zespołu wydała się niemożliwa. Obecnie skład Deep Purple jest bardzo stabilny (od momentu dołączenia do zespołu Steve'a Morse'a). Do roszad doszło jedynie na pozycji klawiszowca, gdy w 2002 roku Jon Lord, który postanowił poświęcić się muzyce poważnej, został zastąpiony przez Dona Aireya. Od tego momentu Ian Paice jest jedynym członkiem zespołu występującym w nim nieprzerwanie od jego założenia.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close