Rezerwacja online

Atrakcje w okolicy

Manufaktura 

To muzea, kina, dyskoteki ponad 250 butików i sklepów, kilkadziesiąt restauracji. Jednak jej punktem centralnym jest ponad 3 hektarowy rynek, pełniący funkcję otwartej przestrzeni publicznej. To tutaj organizowane są imprezy kulturalne i rozrywkowe przyciągające zarówno łodzian, jaki i turystów. Na rynku znajduje się również najdłuższa w Europie fontanna oraz znakomicie zaprojektowane miejsca odpoczynku.

 

 

Muzeum Kanału "Dętka" 

Powstało w 2008 roku i jest najmłodszym oddziałem Muzeum Miasta Łodzi. Odkrywa ono dotychczas nieznane fakty z historii miasta. Bo z jednej strony prawie nikt nie widział łódzkich podziemi (blisko 4 tysięcy kilometrów wodociągów i kanałów!), z drugiej zaś, mało kto wie o rozmachu i zapale, z jakimi w latach 20. i 30. ubiegłego wieku budowano ten podziemny labirynt.Muzeum Kanału mieści się pod placem Wolności, w zabytkowym owalnym zbiorniku na wodę deszczową, wybudowanym w 1926 roku z myślą o płukaniu sieci kanalizacyjnej w centrum miasta.

 

Ulica Piotrkowska 

Reprezentacyjna ulica Łodzi, i jednocześnie najdłuższa ulica handlowa w Europie licząca ok. 4,2 km. Wzdłuż tego deptaka oprócz sklepów można odwiedzić ponad 100 pubów i restauracji. Po ulicy można przejechać się rikszą lub turystycznym "tramwajem" retro.

 

Aquapark Fala 

Jeden z największych parków wodnych w Polsce. W skład części wewnętrznej wchodzą 4 baseny:sportowy wraz z rekreacyjnym,basen dla dzieci oraz "rwąca rzeka" ze sztuczną falą. Dla odważych czekają 2 zjeżdżalnie długości 10m i 146m. W letnie dni atrakcjami kusi część zewnętrzna, gdzie znajdziemy 3 baseny, plaża z leżakami oraz ogromny plac zabaw dla dzieci. Znajdziemy tam również centrum "wellness&SPA"

Ogród Botaniczny 

Na powierzchni 64 h zgromadzono tu kolekcję około 3500 gatunków i odmian roślin. W pobliżu Ogrodu znajduje się Miejski Ogród Zoologiczny z różnorodnymi, niezwykle interesującymi gatunkami zwierząt.

 

 

Atlas Arena 

Hala widowiskowo-sportowa, jest największym tego typu obiektem w Polsce, oddanym do użytku w czerwcu 2009 roku. Obiekt oferuje kompleksową obsługę zarówno dla organizatorów imprez sportowych, jak i estradowych.

 

Łódź Kaliska 

Największy dworzec kolejowy i stacja kolejowa Łodzi, położony na zachód od centrum miasta. Według klasyfikacji PKP ma kategorię B. Dworzec posiada w sumie 6 peronów, które są częściowo zadaszone szklanymi wiatami na peronach.

 

 

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij